استانداردها و گواهینامه‌ها

انواع استانداردها و گواهینامه‌های EIQM در مجموعه کاربری سازی شایان

در سرتاسر جهان، تمام سازمان‌ها و موسسات و همچنین کارآفرینان بر این باورند که داشتن تاییدیه صلاحیت کاری، بهترین راه برای جلب رضایت و اطمینان مشتری به شمار می‌رود. خدمات صدور گواهینامه EIQM یکی از معتبرترین‌ها در این راستا محسوب می‌شود.

در حقیقت سرویس EIQM یک سازمان ایرانی کانادایی است که گواهینامه‌های صلاحیت و کیفیت جهانی را طبق استاندارهای مدنظر سازمان استاندارد جهانی، برای سازمان‌های مختلف صادر می‌کند. گواهینامه‌های صادرشده توسط این سازمان، نشان می‌دهند که محصولات، فرآیندها، سیستم‌ها یا خدمات سازمان و یا شرکت، با مقررات و استانداردهای ملی و بین‌المللی سازگار است. ما در ادامه شما را با گواهینامه‌های دریافت شده گروه کاربری سازی شایان آشنا خواهیم کرد.

درباره گواهینامه ISO 10668

اتاق سازی شایان /گواهینامه EIQM

یکی از گواهینامه‌هایی که شرکت کاربری سازی شایان موفق به دریافت آن شده است، گواهینامه ISO 10668 بوده که این گواهینامه به‌منظور ارزش‌گذاری برند شرکت یا سازمان ارائه می‌شود. این گواهی‌نامه چارچوب مشخصی برای ارزشیابی نام تجاری شرکت یا سازمان مشخص می‌کند. این استاندارد به‌نوعی برای روش اندازه‌گیری ارزش برند، یک الزام و احتیاج به شمار می‌رود.

در فرآیند ارزش‌گذاری و عمل به این گواهینامه، شرکت‌ها و سازمان‌های مدنظر باید به اصولی همچون شفافیت، اعتبار، قابلیت اعتماد، کفایت داده‌ها، بی‌طرفی، در نظر گرفتن پارامترهای مالی، رفتاری و قانونی پایبند باشند. خوب است بدانید که طبق گواهینامه ISO 10668، ارزیابی برندها طبق پروتکل‌های جهانی صورت می‌گیرد. در حقیقت یک سازمان با دریافت این گواهینامه خاص می‌تواند در گزارشات و صورت‌های مالی خود، ارزش برند را درج کرده، وارد بازار بورس شود، در سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی به‌عنوان یک مزیت از آن استفاده کند و تسهیلات بانکی دریافت کند.

درباره گواهینامه ایزو ISO 14001: 2015

اتاق کامیون / اتاق سازی شایان /گواهینامه EIQM

خانواده استاندارد ISO 14000 به‌طورکلی به مسئولیت‌های زیست‌محیطی اشاره دارند. این استاندارد نشان می‌دهد که سازمان‌ها و یا موسسات به ضرر و زیان زیست‌محیطی وارده به کره زمین توجه کرده‌اند. اما استاندارد ISO 14001 به‌طور خاص به مدیریت آسیب‌های زیست‌محیطی اشاره دارد. این استاندارد نشان می‌دهد که سازمان در تمام فعالیت‌های درون‌سازمانی، خدمات و محصولات خود به آسیب‌های زیست‌محیطی احتمالی توجه کرده است.

در این راستا، یک سازمان تشخیص می‌دهد که با توجه به چرخه طبیعی زندگی و محیط‌زیست، می‌تواند آسیب‌های زیست‌محیطی را به بهترین شکل مدیریت و کنترل کند. بهتر است بدانید که ایزو ISO 14001: 2015 که به شرکت کاربری سازی شایان تعلق گرفته است، به‌طور کلی به‌منظور بهبود سیستماتیک مدیریت محیط‌زیست برای سازمان‌ها و موسسات مورداستفاده قرار می‌گیرد.

درباره گواهینامه HSE-MS

اتاق کامیون / اتاق سازی شایان /گواهینامه EIQM

گواهینامه HSE-MS به رعایت بهداشت، ایمنی و سیستم مدیریت محیط‌زیست کارکنان و محیط کاری آن‌ها اشاره دارد. در حقیقت این گواهینامه با توجه به قوانین و استانداردهای جهانی، سلامت و ایمنی کارگران در محیط کار را زیر نظر می‌گیرد. موارد مهمی که توسط این گواهینامه مهر تایید به آن‌ها خواهد خورد عبارت‌اند از: تمام جنبه‌های بهداشت و ایمنی پروژه، اطمینان از سلامت و ایمنی کارگران در محیط کار، کاهش خطرات تصادف و بهبود بهره‌وری در محل موردنظر و رعایت ایمنی و مدیریت محیط‌زیست در سطح جهانی.

در این راستا، برای برخورداری از این گواهی‌نامه این موارد در گروه کاربری سازی شایان موردبررسی و تایید قرار گرفته است: هماهنگی ایمنی در مراحل طراحی و ساخت، برنامه‌های ایمنی و بهداشتی محیط و کارکنان، کنترل گواهینامه برای جرثقیل‌ها و اپراتورها، کنترل حفاظت جمعی، کنترل تجهیزات حفاظت پرسنل و بسیاری از موارد ایمنی و سلامت دیگر.

گواهینامه ISO 9001: 2015

کاربری سازی شایان/ iso 9001:2015

یکی دیگر از استانداردها و گواهینامه‌های گروه کاربری سازی شایان گواهینامه ISO 9001: 2015 است. به‌طورکلی خانواده استاندارد ISO 9000 جنبه‌های مختلف مدیریت کیفی را بیان می‌کنند که به‌عنوان بهترین گواهینامه‌های گروه ISO شناخته می‌شوند. این استانداردها برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که قصد دارند از مطابقت کیفیت محصولاتشان با نیاز مشتری‌ها اطمینان حاصل کنند، راهنمایی و ابزار و راهکارهایی ارائه می‌دهد.

اما گواهینامه ISO 9001: 2015 به‌طور خاص تعدادی از اصول مدیریت کیفیت را مانند: مشتری مداری قوی، نتایج مدیریتی، رویکرد فرآیند و بهبود مستمر را در برمی‌گیرد. برخورداری از این گواهینامه اطمینان می‌دهد که مشتریان گروه کاربری سازی شایان از محصولات و خدمات باکیفیتی برخوردار خواهند شد.

گواهینامه ISO 45001:2018

کاربری سازی شایان/ ISO-45001-2018/ گواهینامه EIWM

گواهینامه ISO 45001 مدیریت بهداشت و سلامت شغلی کارکنان را در بر می‌گیرد. استانداردهای مدنظر این گواهینامه طبق استانداردهای سازمان کار جهانی در نظر گرفته شده است. در حقیقت مقررات و الزاماتی توسط این گواهینامه برای مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها مشخص می‌شود که سلامت جانی کارکنان به‌طور خاص حفظ شود.

راهنمایی‌های ارائه‌شده، کمک می‌کند تا سازمان‌ها بتوانند با پیشگیری از صدمات ناشی از کار و بیماری‌ها، و همچنین از طریق بهبود ایمنی و سلامت بهداشت محل کار، سلامت کارکنان خود را فراهم کنند. گروه کاربری سازی شایان با تلاش خاص به‌منظور حفظ جان و سلامت کارکنان خود، مفتخر به دریافت این گواهینامه جهانی شده است.

گواهینامه ISO 10002:2018

اتاق سازی شایان/ ISO-10002-2018

یکی از مهم‌ترین و بهترین گواهینامه‌ها برای گروه کاربری سازی شایان، دریافت گروه گواهینامه‌های ISO 10000 بوده است. این گواهینامه‌ها منطبق با رضایت مشتری و یا به‌نوعی همان مشتری مداری است. اما گواهینامه ISO 10002 یک سیستم مدیریتی شکایات مشتری محسوب می‌شود. باید بگوییم که با داشتن آن سازمان‌ها و شرکت‌ها هرچه بهتر و بیشتر می‌توانند به شکایات مشتری و علت آن‌ها رسیدگی کرده و به‌راحتی درصدد رفع آن‌ها برآیند.

این استاندارد راهکارهای کنترلی و فرایندهای مدیریتی را به سازمان‌ها نشان می‌دهد، که به‌نوعی به آن‌ها کمک می‌کند تا شکایات مشتری را به‌طور موثرتر و کارآمدتر موردبررسی قرار داده و اطمینان حاصل می‌کنند که مشتریان بیشتری از خدمات ارائه‌شده راضی هستند.

اتاق سازی شایان

گواهینامه‌های گروه ISO 10000 رضایت مشتری‌ها را مدنظر قرار می‌دهد. گواهینامه ISO 10004 اما به‌طور خاص با بررسی‌های خاص، راهنمایی در تعریف و اجرای فرایندها برای نظارت و اندازه‌گیری رضایت مشتری‌ها، به سازمان‌ها و شرکت‌ها ارائه می‌دهد.

برای رسیدن به این هدف و دریافت گواهینامه، یک سازمان باید به این موارد رسیدگی کرده باشد: شناسایی انتظارات مشتری، تجزیه‌وتحلیل انتظارات مشتریان و راهکارهایی برای بهبود هرچه بیشتر رضایت مشتریان. کسب این گواهینامه و به کار بستن راهکارها و استانداردهای ارائه‌شده در آن باعث شد تا گروه کاربری سازی شایان هرچه بهتر به سمت مشتری مداری بیشتر سوق داده شود.

گواهینامه IMS

کاربری سازی شایان

گواهینامه IMS در حقیقت نشان می‌دهد که یک سازمان به‌طور هم‌زمان در حال کار با استانداردهای ISO9001, ISO14001 و ISO45001 است. درواقع گواهینامه IMS، از ترکیب و تلفیق یک سیستم مدیریت کیفیت، یک سیستم زیست‌محیطی و یک سیستم بهداشت و ایمنی و قرار گرفتن آن‌ها در کنار یکدیگر تشکیل می‌شود.