تاثیر کانتینرها بر حفظ کیفیت محصولات هنگام جابجایی بسیار زیاد است. حفظ کیفیت محصول رابطه مستقیم با افزایش رضایت مشتریان دارد.

در بازار تجارت، امروزه رقابت بسیار زیادی برای برخورداری از مشتری بیشتر و درنتیجه افزایش درآمد وجود دارد. در این شرایط شدید رقابتی، کیفیت خدمات و درنتیجه رضایتمندی مشتری، فاکتور اساسی برای ادامه حیات و موفقیت برای هر کسب‌وکار محسوب می‌شود. در بحث جابجایی کالاها در سطح کشوری و یا بین‌المللی، با توجه به بررسی منابع و آمارها، سهم قابل‌توجهی را شرکت‌های کاربری سازی به عهده‌دارند. به این معنا که جابجایی کالاها با انواع مختلف کانتینر که به‌طور تخصصی برای انواع کالا طراحی و تولید می‌شوند، باعث افزایش سطح کیفیت می‌شوند. اکنون دریافتیم که ارتباط معناداری بین افزایش سطح کیفی حمل‌ونقل و رضایتمندی مشتری وجود دارد. ما در این مقاله در مورد تاثیر کانتینرها بر حفظ کیفیت محصولات و رضایت مشتریان بیشتر بحث خواهیم کرد. تا پایان با ما همراه باشید.

اهداف استفاده از کانتینرها

سال‌ها قبل برای جابجایی کالا از شهری به شهر دیگر و یا حتی از کشوری به کشور دیگر، یک تاجر در حقیقت ریسک بزرگی را متحمل می‌شد. این موضوع به این معنا بود که خطرهای زیادی ازجمله: راهزن‌ها و تغییرات شدید آب و هوایی، در بین راه کالاها را تهدید می‌کرد. این موضوع به‌مرورزمان دلیلی برای به وجود آمدن کانتینرها شد. کانتینر یک محفظه محکم نفوذناپذیر برای حمل بار به هر نقطه‌ای از جهان است. اما اهداف استفاده از کانتینر به‌طور خلاصه عبارت‌اند از:

  • محافظت از کالا در برابر تغییرات آب و هوایی: کانتینرها به صورتی طراحی می‌شوند که هیچ‌گونه نفوذپذیری ازلحاظ آب و یا هر چیز دیگری ندارند. بنابراین گرمای بسیار زیاد هوا و یا باران سیل‌آسا نمی‌تواند آسیبی به کالای داخل کانتینر برساند.
  • محافظت در برابر دستبرد: زمانی که کالاها در کانتینرها بسته‌بندی می‌شوند، به دلیل نوع طراحی آن‌ها، احتمالاً دستبرد تقریبا صفر است.
  • سهولت در جابجایی: کانتینرها طوری طراحی‌شده‌اند که به‌راحتی می‌توان آن‌ها را به‌وسیله جرثقیل جابجا کرد. این موضوع مثبت در مورد کالاهای بسیار سنگین بیشتر به چشم می‌آید.
  • رضایت مشتریان: یکی از مهم‌ترین اهداف استفاده از کانتینرها همین موضوع رضایتمندی می‌تواند باشد. درگذشته به همان دلایلی که ذکر شد، در خیلی از مواقع زمان تحویل کالا به مشتری، کیفیت محصول بسیار پایین آمده بود. تاثیر کانتینرها در حفظ کیفیت کالا باعث شده تا رضایتمندی حداکثری وجود داشته باشد.

مطلب مرتبط: بررسی تاثیر کانتینرهای استاندارد بر سرعت جابجایی محصولات

تاثیر کانتینرها / رضایت مشتریان

ابعاد مختلف رضایت مشتریان

همان‌طور که ذکر کردیم، رضایت مشتری و سودآوری شرکت از نزدیک باکیفیت محصول و خدمات مرتبط است. بهتراست بدانید که سطح بالاتر کیفیت باعث رضایت بیشتر مشتری می‌شود. جالب است بدانید که امروزه بسیاری از شرکت‌های باربری با کانتینرها، از رتبه‌بندی رضایت به‌عنوان شاخصی برای سنجش عملکرد محصولات و خدمات و همچنین شاخصی برای تعیین چگونگی وضعیت آینده سازمان استفاده می‌کنند. اما آیا تأثیر کانتینرها را نیز می‌توان در آن دخیل دانست؟ ما در ادامه ابتدا برخی از مهم‌ترین موارد رضایت مشتریان را نام‌خواهیم برد:

نرخ حمل بار و رضایت مشتریان

در وهله اول نرخ حمل باریکی از مهم‌ترین فاکتور برای مشتری محسوب می‌شود. خوب است تا شرکت‌های حمل‌ونقل کانتینری، با توجه به برگ خریدهای مهم بین‌المللی در مورد قیمت‌ها شفاف‌سازی داشته باشند، چراکه کرایه حمل‌ونقل، نقش مهمی برای یک اقتصاد جهانی رقابتی، کارا و موثر و زنجیره تأمین بازی می‌کند

زمان‌بندی دریافت کالا و رضایت مشتریان

یکی دیگر از فاکتورهای مهم رضایتمندی مشتری‌ها، زمان‌بندی صحیح در دریافت تا تحویل کالا محسوب می‌شود. این موضوع دغدغه‌های فراوانی برای مشتریان شرکت‌های حمل کانتینری ایجاد کرده است و منجر به رقابت شدید در میان شرکت‌های حمل شده است.

تضمین سلامت کالا  و رضایت مشتریان

تضمین کیفیت کالا پس از دریافت تا زمان تحویل از اهمیت بالایی برخوردار است. یک مشتری هرگز جنس آسیب‌دیده را زمان تحویل قبول نخواهد کرد و این امر نارضایتی زیادی با خود به همراه دارد. کالاها می‌توانند ازلحاظ جنس انواع متفاوتی داشته باشند. بنابراین اگر تاثیر کانتینرها در حفظ کیفیت محصولات مثبت باشد، می‌توانید از رضایت مشتریان اطمینان داشته باشید.

تسهیلات بیمه و رضایت مشتریان

پس از روی کار آمدن بیمه کالاها، شاید بهتراست بگوییم که تحول عظیمی در امر صادرات و واردات کالا ایجاد شد. تاجران با خیال راحت می‌توانستند کالاهای خود را بیمه کرده و نگران هرگونه آسیب نباشند. تسهیلاتی که برای کالاها در نظر گرفته می‌شود، باید به‌طور کامل شفاف‌سازی‌شده و همچنین در صورت هرگونه اتفاق ناگوار، پرداخت به‌خوبی صورت پذیرد.

مطلب مرتبط: تاثیر کانتینر یخچال دار بر حفظ کیفیت محصولات لبنی و پروتئینی

تاثیر کانتینرها / رضایت مشتریان

تاثیر کانتینرها بر حفظ کیفیت محصولات و رضایت مشتریان

اکنون‌که ابعاد مختلف موثر در رضایتمندی مشتری را بررسی کردیم، می‌خواهیم بدانیم که آیا حمل بار به‌وسیله کانتینرها می‌تواند این رضایتمندی را بیشتر کند؟ باید بگوییم که طبق آمارها و تحقیقات، نشان داده‌شده که پاسخ به این سوال کاملا مثبت است. ما در ادامه مهم‌ترین موارد تاثیر کانتینرها بر حفظ کیفیت محصولات و رضایت مشتریان را نام‌خواهیم برد:

  • کاهش خسارات کالا در کانتینرها: بهتراست بدانید که هر کانتینر با توجه به نوع کالایی که باید با آن حمل شود طراحی می‌شود. این موضوع باعث شده تا میزان خسارت به کالا مانند شکستن و خرابی به صفر برسد.
  • کاهش برخی هزینه‌های جانبی: زمانی که اجناس را یک‌بار در کانتینر بسته‌بندی می‌کنید، دیگر نیازی به هزینه‌هایی مانند  بسته‌بندی، تخلیه و بار زدن مجدد فکر کنید. بنابراین این هزینه‌ها خودبه‌خود حذف می‌شود.
  • بالا رفتن امنیت ارسال کالا: استفاده از کانتینرها ضریب آسیب‌های ناشی از سرقت را به صفر می‌رساند. بهتراست بدانید که کانتینرها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
  • کاهش چشمگیر زمان عرضه محموله: یکی از دلایلی که باعث رضایتمندی می‌شود، کاهش چشمگیر زمان عرضه محموله و یا محصول به بازار است. این موضوع به دلیل حذف بارگیری و تخلیه محصول به روش‌های دستی و سنتی صورت می‌گیرد. همچنین سهولت جابجایی کانتینرها توسط جرثقیل‌ها نیز یکی از دلایل این امر محسوب می‌شود.

چگونه کانتینرها کیفیت محصول را حفظ می‌کنند؟

خوب است بدانید که انواع مختلفی از کانتینرها وجود دارند که هرکدام برای نوع خاصی از محصول طراحی می‌شوند. برای مثال کانتینری که برای حمل میوه و تره‌بار طراحی می‌شود با کانتینر حمل لباس فرق دارد. اگر کالای فاسدشدنی دارید، استفاده از انواع کانتینر یخچال دار خیال شمارا از بابت حفظ کیفیت محصول جمع خواهد کرد. شاید شما بخواهید لباس‌های گران‌بها و آسیب‌پذیر را حمل کنید. در این زمان با اختصاصی کردن کانتینر برای لباس‌های به‌خصوص، با خیال راحت آن‌ها را جابجا خواهید کرد و نگران سنگ‌های دوخته‌شده روی لباس نخواهید بود. تاثیر کانتینرها به این صورت ارتباط مستقیم و معناداری با رضایت مشتریان دارد.

سخن پایانی

با ورود کانتینرها در صنعت حمل‌ونقل تغییرات شگرفی ایجاد شد. تجار دیگر نگران آسیب‌های ناشی از سرقت یا تغییرات شدید آب و هوایی در بین راه نبودند. تاثیر کانتینرها در حفظ کیفیت محصولات و رضایت مشتریان به‌طور معناداری به یکدیگر ارتباط دارند. وجود انواع مختلف کانتینر و امکاناتی که در آن‌ها برای نیاز هر محصول طراحی می‌شود و کوتاه شدن زمان جابجایی بار باعث شده تا کیفیت محصول به حد بسیار زیادی حفظ شود. البته به دلیل بالا بودن رقابت در بازار کار، شرکت‌ها همچنان در پی بالا بردن کیفیت برای به دست آوردن رضایت حداکثری مشتری هستند.