هر ساله چندین نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک در ایران و جهان برگزار می‌شود. در این مطلب مهمترین نمایشگاه‌های حمل و نقل داخلی و خارجی را معرفی می‌کنیم.

حوزه حمل و نقل به عنوان یکی از بخش‌های بنیادی و زیربنایی در تجارت و کسب و کار، نقش مهمی در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ایفا می‌کند. یکی از کارکردهای حائز اهمیت حمل و نقل، انجام تجارت و مبادلات مختلف داخلی و خارجی است که تمام این معاملات از طریق حمل و نقل زمینی، هوایی، دریایی و ریلی انجام می‌شوند. به عبارت دیگر تمام روابط و امور کاری و تجاری میان کشورها در سایه حمل و نقل و جابجایی انجام می‌شود و بدون حمل و نقل، چرخه این ارتباطات گسترده قطع خواهد شد. به همین خاطر هر ساله در ایران و کشورهای مختلف، چندین نمایشگاه حمل و نقل با اهداف گوناگون برگزار می‌شود و افراد شاغل در حوزه حمل و نقل نیز در این نمایشگاه‌ها شرکت می‌کنند. به همین بهانه در ادامه این مطلب چندین مورد از نمایشگاه‌های حمل و نقل داخلی و خارجی را به شما معرفی خواهیم کرد.

مهمترین نمایشگاه‌های حمل و نقل داخلی

در داخل ایران هر ساله چندین نمایشگاه حمل‌و‌نقل برگزار می‌شود که در این بخش چند مورد از آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

شایان تراک در نمایشگاه حمل و نقل و خدمات شهری

نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری

نمایشگاه بین المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری هر ساله با حضور شرکت‌های داخلی و همچنین چندین شرکت خارجی از کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، هلند، سوئد، روسیه، ژاپن، چین و … برگزار می‌شود. این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری، معرفی ظرفیت‌ها و دستاوردهای شرکت‌های حمل و نقل داخلی و خارجی است. به این ترتیب شرکت‌هایی که در حوزه حمل و نقل عمومی، خودروهای سنگین، خدمات باربری، خودروهای مخصوص تجاری و … مشغول به فعالیت هستند، با حضور در این نمایشگاه می‌توانند محصولات خود را در معرض دید مشتریان بگذارند و همچنین امکان مذاکره با شرکت‌های خارجی را داشته باشند.

شایان تراک در نمایشگاه حمل و نقل و خدمات شهری

شرکت کاربری سازی شایان که یکی از پیشروها در زمینه ساخت انواع کاربری و کانتینر است، در نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری حضور پیدا می‌کند تا ضمن معرفی محصولات جدید خود به متقاضیان، به تبادل تجربه و دانش با بزرگترین شرکت‌های دنیا در این حوزه بپردازد. شرکت کاربری سازی شایان که از سال ۱۳۴۸ فعالیت می‌کند، یکی از باتجربه‌ترین شرکت‌ها در زمینه ساخت کانتینر و نوسازی ناوگان حمل و نقل به شمار می‌رود.

نمایشگاه حمل و نقل و صنایع ریلی تهران

نمایشگاه حمل‌و‌نقل و صنایع ریلی تهران

نمایشگاه حمل و نقل و صنایع ریلی تهران از تاریخ 28 الی 31 شهریور ماه 99 در شهر تهران برگزار شد. نمایشگاه حمل‌و‌نقل ریلی 99 تهران از جمله مهم‌ترین نمایشگاه‌های بین‌المللی حمل و نقل در خاورمیانه بوده که هر ساله در تهران و با حضور صدها شرکت داخلی و خارجی معتبر و مطرح برگزار می‌شود. در این نمایشگاه معمولا چندین شرکت بزرگ داخلی، تجهیزات و خدمات خود را معرفی و ارائه می‌کنند و همچنین نمایندگان کشورهای مختلفی از جمله آلمان، انگلستان، سوئیس، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، چین، فلاند، بنگلادش، بلژیک، جمهوری چک، روسیه، اکراین، استرالیا، لهستان، بلغارستان و سوئد نیز در آن حضور پیدا می‌کنند. برخی از اهداف برگزاری نمایشگاه حمل‌و‌نقل و صنایع ریلی تهران شامل موارد زیر است:

مطلب مرتبط: با شهرک کامیون داران، بزرگترین نمایشگاه خودروهای سنگین آشنا شوید

  • ارتقای تولیدات داخلی
  • توسعه صادرات کشور
  • اطلاع‌رسانی از آخرین دستاوردها و تکنولوژی صنعت حمل و نقل ریلی
  • افزایش تولید و صادرات و توانمندسازی شرکت‌های حمل و نقل ایرانی
  • آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی کشور با جدیدترین پیشرفت‌های صنعت حمل و نقل در دنیا

بنابراین نمایشگاه حمل‌و‌نقل ریلی 99 یکی از رویداد‌های بزرگ و مهم در حمل و داخلی محسوب می‌شود که حضور در آن برای شرکت‌های حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار است.

نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری تهران (ITUF)

نمایشگاه حمل‌و‌نقل عمومی و خدمات شهری تهران (ITUF)

نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری تهران نیز یکی دیگر از نمایشگاه‌های حمل و نقل داخلی است که از 21 تا 24 مهر 99 در پایتخت برگزار شد. این نمایشگاه در دو بخش حمل و نقل و خدمات شهری برگزار شد که در آن انواع ماشین‌آلات و خدمات مربوط به حمل و نقل داخلی و خارجی، معرفی و ارائه شدند. برخی از اهداف مهم نمایشگاه حمل‌و‌نقل و لجستیک عمومی و خدمات شهری تهران شامل موارد زیر است:

  • معرفی دستاوردها و قابلیت‌های شرکت‌های حمل و نقل داخلی
  • ارائه انواع وسایل نقلیه سنگین و ماشین‌آلات عمرانی و راه‌سازی

مهمترین نمایشگاه‌های حمل و نقل دنیا

به جز ایران در کشورهای خارجی نیز هر ساله رویدادهای مهمی در حوزه حمل و نقل برگزار می‌شود که شرکت‌های حمل و نقل در آن حضور پیدا می‌کنند. چند مورد از مهم‌ترین نمایشگاه‌های حمل و نقل دنیا شامل موارد زیر است:

نمایشگاه حمل و نقل دبی

نمایشگاه ترافیک و حمل‌و‌نقل دبی

نمایشگاه ترافیک و حمل و نقل دبی در از 18 تا 20 آذر 99 در دبی، امارات متحده عربی برگزار می‌شود. نمایشگاه ترافیک دبی بزرگ‌ترین رویداد تجاری خاورمیانه است که به حمل و نقل زمینی و دریایی، ایمنی جاده‌ای و زیرساخت‌های حمل و نقل اختصاص دارد. این نمایشگاه به عنوان رویدادی برای گرد هم آمدن برخی متخصصان صنعت که مایل به برقراری ارتباط با شرکت‌های محلی و بین‌المللی در صنعت جاده، راه آهن، پارکینگ و حمل و نقل عمومی هستند، برگزار می‌گردد. نمایشگاه ترافیک و حمل و نقل دبی یک رویداد اختصاصی برای صنایع جاده‌ای، پل‌زنی و تونل‌زنی محسوب می‌شود که برخی از تأمین کنندگان برجسته در حوزه حمل و نقل را از گوشه و کنار جهان گرد هم آورده است. نمایشگاه حمل‌و‌نقل دبی فرصتی را برای شرکت‌ها فراهم می‌سازد تا با مخاطبان هدفمندی که می‌خواهند از آخرین روندها و فناوری‌های روز دنیا مطلع شوند، دیدار کرده و محصولات خود را به آنها معرفی نمایند.

مطلب مرتبط: همه آنچه که باید درباره انواع حمل و نقل بدانید

نمایشگاه حمل و نقل قزاقستان

نمایشگاه حمل‌و‌نقل، لجستیک و مدیریت زنجیره تامین و توزیع قزاقستان

نمایشگاه حمل‌و‌نقل قزاقستان نیز به عنوان یک رویداد بزرگ و کامل در نظر گرفته می‌شود که در تاریخ 28 الی 30 شهریور 99 در شهر آستانه واقع در کشور قزاقستان برگزار شد. این نمایشگاه یک مجموعه جامع و کامل از زنجیره تامین و توزیع کالا از خدمات حمل کالا تا تجهیزات مدیریت حمل و نقل را ارائه می‌دهد. این رویداد به عنوان قلب صنعت حمل و نقل و لجستیک در نظر گرفته می‌شود و هر ساله تعداد زیادی از فعالان حوزه حمل و نقل برای  بازدید از آن به قزاقستان می‌آیند. این نمایشگاه علاوه بر ارائه محصولات جدید در حوزه حمل و نقل، به تجزیه و تحلیل مشکلات و موانع رشد صنایع حمل و نقل و لجستیک در این منطقه نیز می‌پردازد و در مجموع یک نمایشگاه جامع و پرطرفدار است که بیش از 130 شرکت از کشورهای مختلف از جمله قزاقستان، روسیه، ازبکستان، اوکراین، لیتوانی، لاتویا، استونی، آلمان، فنلاند، فرانسه، آمریکا، چین، گرجستان، انگلستان و لهستان در آن حضور پیدا می‌کنند.

سخن پایانی

نمایشگاه‌های حمل و نقل و لجستیک از جمله رویدادهای مهم در حوزه حمل و نقل هستند که هر ساله در ایران و سایر کشورهای دنیا، با اهداف مختلف برگزار می‌شوند. در این نمایشگاه‌ها علاوه بر بررسی مشکلات و مسائل مربوط به حمل و نقل، محصولات مختلف شرکت‌های برگزار کننده نیز برای معرفی و فروش ارائه می‌شوند که بخش اعظمی از خرید و فروش سالیانه شرکت‌های حمل و نقل را تشکیل می‌دهند. در ایران نیز رویدادهای مطرحی از جمله نمایشگاه حمل‌و‌نقل و صنایع ریلی تهران و نمایشگاه حمل‌و‌نقل عمومی و خدمات شهری هر ساله برگزار می‌شوند و شرکت‌های داخلی و خارجی بسیاری در آنها حضور پیدا می‌کنند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

تازه‌ترین مطالب

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید