ساندویچ پانل ایزوله

ساندویچ پانل ایزوله

اتاق سازی / ساندویچ پانل ایزوله

معرفی کاربری سقف دار ایزوله و ساندویچ پنل

به طور خلاصه، کاربری ایزوله گزینه مناسبی در اتاق سازی برای حمل بار شهری و بین شهری بوده و از خصوصیاتی چون استحکام سازه و مقاومت در برابر ضربه و تنش های خمشی و برشی، عایق در برابر حرارت و همچنین طول عمر بالا برخوردار است.

در بدنه کاربری سقف دار ایزوله از ساندویچ پنل استفاده شده است. ساندویچ پنل یک نوع از مصالح ترکیبی است که از دو لایه بیرونی نازک، معمولا از جنس ورق فولادی یا PVC و یک لایه درونی به عنوان عایق که از ماده‌ای با چگالی کم تشکیل شده و معمولا برای کاربری‌هایی که نیاز به استحکام ساختاری بالا و وزن کم دارند استفاده می‌شود. از خصوصیات استفاده از ساندویچ پنل می‌توان به سبک بودن آن، مقاومت بالا، هزینه ساخت و نگهداری پایین، سرعت نصب بالا و مقاومت در برابر سرما و گرما اشاره کرد.

همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از ساندویچ پانل در اتاق سازی و کاربری سازی، قابلیت بازیافت مجدد آن‌ها و کاهش استفاده از مصالح مصرفی است. بنابراین می‌توان گفت بازدهی اقتصادی استفاده از ساندویچ پانل‌ها نسبت به مصالح سنتی بیشتر است و باید به عنوان مصالح اصلی جایگزین مصالح سنتی، در امورات روزمره گنجانده شود.

مشخصات و ویژگی‌های کاربری سقف دار ایزوله‌ شایان

بدنه و درب کاربری سقف دار ایزوله از ساندویچ پنل با لایه درونی پلی اورتان و لایه‌های بیرونی فولادی ساخته‌شده است که در برابر تنش‌های برشی و خمشی این کاربری را مقاوم کرده است.همچنین لایه میانی پلی اورتان، باعث شده است که ساختار کلی این کاربری عایق صدا، رطوبت و حرارت باشد و نسوز و کند سوز بودن آن در ایمن بودن مراحل حمل‌ونقل بار، تاثیر بسزایی دارد . همچنین این عایق مانع ورود میکروب‌ها و رشد قارچ‌ها، باکتری‌ها و کپک‌ها می شود.

پلی یورتان دارای ترکیبات پلی یول ، ایزوسیونات و گاز می‌باشد که به دلیل سهولت در نحوه ساخت ( تزریق فوم به ورق ) بسیار پرکاربرد است .رنگ آستر و اصلی نوار فولادی لایه رویی ساندویچ پنل به‌کاررفته در کاربری سقف دار ایزوله، رنگ روغنی خودرو می‌باشد و از ورق‌هایی که برجستگی و فرورفتگی کمتری دارند در ساخت آن استفاده شده است. ساختار شاسی و قطعات استفاده شده در این اتاق کامیون قطعات و مقاطع فولادی ST-52 است. این فولاد به عنوان فولاد پر مقاومت کم آلیاژ شناخته می شود.

به دلیل سهولت در جوشکاری، این فولادها در صنایعی مانند اتاق سازی و کاربری سازی پرکاربرد هستند. ساختار فولادی شاسی باعث شده است که این کاربری علاوه بر انعطاف‌پذیری بالا، وزن بسیار سبکی نیز داشته باشد. همچنین مقاومت بسیار زیاد فولاد در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی یکی دیگر از ویژگی‌های شاسی این کاربری است.بدنه و درب کاربری سقف دار ایزوله با PVC و لاستیک مخصوص عایق شده‌اند.عایق و ایزوله بودن این محصول باعث می‌شود که از اتلاف انرژی و ورود آلودگی‌های موجود در هوای بیرون به داخل جلوگیری شود.این امر باعث می‌شود که از سالم و باکیفیت ماندن مواد فسادپذیر داخل بار اطمینان حاصل شود.

نام تجاری محصول
کد محصول SH-RCW-110 SH-RCW-114 SH-RCW-115
نام فنی محصول ساندویچ پانل ایزوله
مشخصات فنی
 جنس بدنه ساندویچ پانل با تزریق مواد پلی یورتان 5 سانتی متر با ورق خودرنگ
جنس کف ورق فولادی صاف ST-37 به ضخامت 3 میلی متر
جنس و نوع درب عقب ساندویچ پانل با تزریق مواد پلی یورتان 5 سانتی متر
ساختار شاسی و قطعات فلزی قطعات و مقاطع فولادی ST-52 با ورق آلوزینک 2 رو رنگ
پوشش دور درب ها عایق PVC با لاستیک مخصوص
نوع رنگ ( آستر + اصلی ) رنگ روغنی خودرو
یراق آلات استیل / گالوانیزه
انواع خودرو براساس تناژ 5 تن 6 تن 8 تن
ابعاد خارجی طول/متر 3.20 4.90 5.80
عرض/متر 1.90 2.20 2.20
ارتفاع/متر 2.10 2.20 2.20
ابعاد داخلی طول/متر 3.10 4.80 5.70
عرض/متر 1.80 2.10 2.10
ارتفاع/متر 2.05 2.15 2.15
وزن ناخالص کیلوگرم 5,200 6,000 8,000
وزن اتاق کیلوگرم 800 1,300 1,500
وزن شاسی کیلوگرم 1,800 2,100 2,300
وزن بدون بار کیلوگرم 1,800 2,100 2,300
وزن بدون بار ± کیلوگرم 2,600 2,600 4,200
حجم مفید متر مکعب 12 23 27
مناسب برای خودروهای ایسوزو – فاو – آمیکو – فوسو – شیلر – کاویان – الوند – هیوندای
کاربرد  صنایع صنایع پخش مواد غذایی
تجهیزات سفارشی جعبه ابزار، گل پخش کن، زاپاس بند،
حفاظ باتری، جعبه پول انواع روشنایی، گارد بغل، سپر، بادگیر و آفتاب گیر، ضربه گیر، درب اضافه، مخزن سوخت، یخچال، منبع آب، نردبان و …
دارای استاندارد تجهیزات ایمنی وسایل نقلیه باری 11889
بازگشت به صفحه قبل