حمل و نقل مانند سایر کسب و کارها نیاز به یک استراتژی دقیق بازاریابی دارد که در این بین، برندینگ در ناوگان حمل و نقل نقش بسزایی ایفا می‌کند.

چه بخواهیم و چه نخواهیم چهره تجارت تغییر کرده است و هیج صنعتی از اثرات این تغییرات در امان نیست. حتی سنتی‌ترین تاجران نیز با این واقعیت کنار آمده‌اند که بازارهایی که آن‌ها زندگی حرفه‌ای خود را در آن گذرانده‌اند، دیگر به طور دیجیتال هدایت می‌شوند. ارتباط متقابل و بی‌واسطه‌‌ای که ارمغان قرن بیست و یکم محسوب می‌شود، باعث شدیدتر شدن رقابت نسبت به هر زمان دیگری شده است. یکی از کلید‌های اساسی دوام آوردن در این رقابت شدید، تسلط بر هنر برندسازی شرکت حمل بار است. اگر در ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کنید (یا به فکر راه‌اندازی آن هستید)، نباید اهمیت برندینگ در ناوگان حمل و نقل را در این بازار پرتقاضا نادیده بگیرید.

برندینگ چیست؟

هر چیزی می تواند مارک تجاری داشته باشد. یک شخص، یک شرکت، یک سرویس یا یک محصول می‌تواند یک هویت منحصر به فرد ایجاد کند. به طور خلاصه، برندینگ دیدگاهی است که دیگران نسبت به شما، محصولات یا خدمات شما دارند. یک برند خوب نحوه تجارت شما و انتظارات و اعتماد مردم به شما را مشخص می‌کند. برند شما به مشتریان آینده شما نوید می‌دهد که می‌توانند کیفیتی خاص در خدمات یا تمرکز اخلاقی خاصی را انتظار داشته باشند. می‌خواهید تجارت شما چه نوع قولی را به مشتریان بدهد؟ تجارت حمل و نقل هم به نوبه‌ خود به برندینگ حمل و نقل نیاز دارد.

مطلب مرتبط: تاثیر کانتینرها بر حفظ کیفیت محصولات و رضایت مشتریان

برندینگ چیست

آیا برندینگ در ناوگان حمل و نقل بار مهم است؟

نحوه انتخاب کالاها و خدمات مورد علاقه ما (در تمام جنبه‌های زندگی) در طول 25 سال گذشته و به ویژه در دهه اخیر به طور قابل توجهی تغییر کرده است. بخشی از آن ناشی از زندگی، تنفس و تجارت در دنیای دیجیتال است که ما بر اساس آنچه می‌بینیم و از طریق جستجوی آنلاین با آن ارتباط برقرار می‌کنیم، تصمیم می‌گیریم. اکثر مصرف کنندگان خریدهای خود را بر اساس برند آن‌ها انجام ‌می‌دهند تا اطلاعات واقعی که درباره‌ محصول به دست می‌آورند. مصرف کنندگان معمولا یک شرکت حمل و نقل کالا را به دلیل نام و خدماتش استخدام می‌کنند نه به دلیل راننده‌های وسایل نقلیه آن‌ها. بنابراین تا زمانی که شما ارائه دهنده خدمات هستید و مشتری حق انتخاب دارد، مطمئناً یک برندینگ شرکت حمل بار قدرتمند، به شما در توسعه کسب و کارتان کمک می‌کند.

برندینگ حمل و نقل یک ضرورت است

نام تجاری خیلی بیشتر از اسمی است که در کنار کامیون‌های شما نقش می‌بندد. برندسازی ناوگان حمل و نقل بار همان چیزی است که شما را در رقابت با رقبای خود در این صنعت، متمایز می‌کند. البته قابل درک است که با وجود هزینه‌های بالا از قبیل هزینه‌ نگهداری، ذخیره سازی، سوخت رسانی، بیمه و… به نظر نمی‌رسد برندسازی، حداقل برای کسب و کارهای کوچک و نوپا از  اولویت‌ بالایی برخوردار باشد. اما باید بدانید که در تجارت قرن 21ام برای جلب مشتری و آشنا کردن آن‌ها با خدماتی که ارائه‌ می‌دهید، برندسازی یکی از ضروریات است.

مطلب مرتبط: همه آنچه که باید درباره شرکت های حمل و نقل بین‌ الملل بدانید

برندینگ در ناوگان حمل و نقل

کلید‌های موفقیت برندینگ در ناوگان حمل و نقل کدامند؟

برند شما به دیگران کمک می‌کند تا اعتبار کسب و کارتان و میزان ارزش شما در بازار را ببینند. شما باید به طور مداوم با مشتریان خود ارتباط داشته باشید و با آن‌ها رابطه برقرار کنید. شما باید برای خدماتی که ارائه می‌دهید به مشتریان خود پاسخگو باشید تا آنها بتوانند حرفه‌ای بودن و تعهد شما به خدمات مناسب را ببینند. کارکنان شما باید در ارائه خدمات عالی به مشتری آموزش ببینند، زیرا آن‌ها چهره شرکت شما هستند. نام تجاری شما برای موفقیت نیاز به وضوح، ثبات و استمرار در جبهه‌های مختلف دارد. نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم را در مورد چگونگی برندسازی شرکت حمل و نقل خود بررسی کنید:

برای کسب و کارتان یک آرم طراحی کنید

طراحی یک آرم اولین گام در برندینگ حمل و نقل شما است. آرم شرکت خود را با ارزش‌های تجاری خود هماهنگ کنید. این آرم نماینده‌ای از تجارت شما خواهد بود و روی کامیون‌ها، وبسایت، کارت‌های بازرگانی و غیره مشاهده می‌شود. انتخاب رنگ‌ها، فونت‌ها و نمادهای مناسب برای اینکه به یادماندنی باشند و مطابقت داشتن آرم با اهداف تجاری شما ضروری است.

برندینگ حمل و نقل با تمایز ایجاد می‌شود

چه چیزی شرکت حمل و نقل شما را از دیگر شرکت‌های مشابه متفاوت می‌کند؟ برای مثال اگر شما می‌توانید خدمات بهتر یا سریع‌تر ارائه دهید یا اگر اهداف و اعمال‌تان در راستای آسیب رساندن کمتر به محیط زیست است، می‌تواند وجه تمایز و دلیل برگزیده شدن شما باشد. درباره آنچه مشتری‌های شما واقعاً نیاز دارند و اینکه چه چیزی تفاوت واقعی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند، فکر کنید.

مطلب مرتبط: معرفی بهترین اپلیکیشن های حمل بار ایرانی و مقایسه آنها

دانش شما، پله‌ اول برندینگ در ناوگان حمل و نقل

دانش شما بخشی اساسی از برندینگ حمل و نقل شما است. سرمایه فکری شما ارزش قابل توجهی دارد. اگر یک نماینده بیمه در شرکت حمل و نقل باشید، دانش و تجربه شما در درک مواجهه مالی مشتری می‌تواند به یک دارایی عظیم تبدیل شود (و هرچه دانش تخصصی بیشتری داشته باشید، امتیاز مثبت بیشتری در برندسازی شرکت حمل ‌و نقل به شما تعلق می‌گیرد.)

انتقال این دانش (آموزش به مشتریان خود)

در دنیای مبتنی بر وب، بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از وبسایت‌ها، وبینارها و سایر ابزارها به مشتریان خود آموزش‌های رایگانی می‌دهند. این را در نظر بگیرید: اگر چیزی را بفروشید، در حال انجام معامله هستید، اما اگر به کسی چیزی یاد دهید، در حال ایجاد یک رابطه هستید. و این رابطه به جایگاه برندینگ شرکت حمل‌ و نقل شما کمک خواهد کرد.

نشان دادن خدماتی که ارائه می‌دهید

اگر شما خدماتی (مثل یک سرویس تخصصی باارزش برای شرکت‌‌هایی که قصد حمل و نقل ایمن و به موقع کالاهای خود را دارند) ارائه می‌دهید، این موضوع را حتما بیان کنید. برندسازی شرکت حمل بار شما به این خدمات بستگی دارد!

نوآوری در برندینگ حمل و نقل مهم است

یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که می‌توانید برند خود را به تصمیم گیرندگان در صنعت حمل و نقل مرتبط سازید این است که در رابطه با چشم اندازهای خود بگویید. به عنوان مثال می‌تواند سرمایه گذاری شما در سیستم عامل‌های نوین باشد که به کاهش مصرف انرژی می‌انجامد .

جمع‌بندی

تجارت حمل و نقل کالا می‌تواند کاملاً سودآور باشد. این موضوع شامل ایجاد روابط تجاری با بزرگترین مشاغل جهان است. به همین دلیل استفاده کردن از استراتژی‌های بازاریابی مثل برندسازی شرکت حمل و نقل می‌تواند کسب و کار شما را در بازار از دیگر رقبا متمایز کند. با پیاده‌سازی مداوم روش‌های بالا، رشد کسب و کار خود را بیش از آنچه پیش‌بینی کرده‌اید، مشاهده خواهید کرد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

تازه‌ترین مطالب

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید